Joga pre deti pomocou príbehu - Pozdrav slnku


💜🙏Namaste 🙏💚


Svoje ruky si spojíme dlaňami dovnútra a umiestnime do stredu hrudníka. Zavrieme očká, trošku skloníme hlavičku a poprajeme si niečo v srdiečku. Energia, ktorá vznikne z tohto cvičenia, nám pomôže naše priania naplniť.


🔆Ručičky oblúkom zdvihneme vysoko nad hlavu k slnku. Dlane smerujú k sebe a pozdravíme slniečko. Ahoj, Slnko!


🌻Ruky oblúkom smerujeme dole a zohneme sa až k zemi, zagulatíme chrbátik a bradu dáme na hrudník. Ramená sú ďaleko od uší. Pritom sa snažíme mať kolienka rovné, a pozdravíme Zem. Ahoj, Zem!


🐿Ruky si položíme na kolienka a pozrieme sa dopredu, ešte stále sme ohnutí, narovnáme chrbátik.


A zopakujeme ručičky oblúkom zdvihneme vysoko nad hlavu k slnku, dlane smerujú k sebe a pozdravíme slniečko. Ahoj, Slnko! 🔆Ďakujeme, že na nás svietiš!

Ručičky oblúkom smerujeme dole a zohneme sa až k zemi. Zagulatíme chrbátik a bradu dáme na hrudník, ramená sú ďaleko od uší. Pritom sa snažíme mať kolienka rovné. Pozdravíme Zem. Ahoj, Zem! 🌸🌷

Ruky si položíme na kolienka a pozrieme sa dopredu, ešte stále sme ohnutí, narovnáme chrbátik.

Výborne!


Pozrieme sa dole. Kto ešte zdraví slnko? Je to žabka kvakuška 🐸. Ruky si položíme na podložku a nôžkami trošku vyskočíme do výšky. Kva, kva, kva. Kva. Ešte poskočíme.

Kolienka položíme tiež na podložku, poriadne sa pozrieme, kto sa skrýva ešte v tráve. Kto to je? Aha, kobra . Ssssss. Ľahneme si na podložku, dlane uložíme na úrovni hrudníka a vykukneme z trávy ako kobra. SSSSS. Ahoj sssssslnko. Pozrieme sa doprava a doľava.


🐾🐶Ešte tu máme jedno zvieratko, ktoré tiež miluje slnko. Je to dole pozerajúci pes. Postavíme sa na ruky a na nohy. Pozerieme sa medzi kolienka a zdravíme slnko. Hav hav hav hav ahoj slnko.

Nožičkami prídeme až k rukám. So zagulateným chrbátikom pozdravíme mravce. Ahojte mravce.


🦄Ruky dáme na kolienka, narovnáme chrbát a pozrieme dopredu.

Ručičky oblúkom zodvihneme vysoko nad hlavu k slnku. Dlane smerujú k sebe a pozdravíme slniečko. Ahoj, Slnko!

Svoje ruky si spojíme dlaňami dovnútra a umiestnime do stredu hrudníka.


💜🙏Namaste🙏💚

Chcete ušetriť?

Páčia sa vám obe moje knihy?

Objednajte si ich naraz ako výhodné knižné DUO a zaplatíte o 3 € menej. 

Žádné produkty