top of page
Iryna Zelyk

IRYNA ZELYK

Ahojte, niečo málo o mne... Som mama a autorka nezvyčajných rozprávkových príbehov o detských pocitoch. Som typ človeka, ktorý rád objavuje a stále sa pýta prečo. Mám rada, keď sa veci okolo mňa hýbu. Áno, pohyb je to správne slovo, čo ma vystihuje. V mnohých veciach idem do hĺbky a často sa zamýšľam nad témami typu „zmysel existencie“, „jedinečnosť ľudského vedomia a jeho možnosti“ a pod.

 

Materstvo vo mne naštartovalo úplne iný rozmer objavovania talentov a spoznánia samej seba.

Moje deti sú moji učitelia, každý deň, každý okamih. Okrem písania a starostlivosti o ne sa snažím podľa možnosti športovať, cvičiť jógu a maľovať. Znovu navštevujem univerzitu, kde tento kráť študujem psychológiu.

Impulzom ktorý ma viedol k písaniu bol môj syn. Vďaka môjmu prvému rozprávkovému príbehu, zameranému na detské pocity, sa mi podarilo vysvetliť mu veľkú zmenu, ktorú sme volali „sestrička“. Dej rozprávky je o súrodencoch, ich pocitoch a o láske mamy k deťom. Symbol slnka pomohol synovi pochopiť, že tak ako rovnako na nich svieti slniečko, aj mama miluje svoje deti rovnakou láskou.

 

Za každým príbehom je životná situácia a pocity, ktoré zažil takmer každý.

Súrodenecká krivda, sebadôvera či jedinečná rodičovská láska. Pocity, ktoré veľakrát ostávajú nepochopené, neprijaté alebo potlačené do úzadia.

 

Sú to vlastne príbehy zo života, prenesené do rozprávkového sveta, ktoré otvárajú detské srdcia.

Veľká vďaka mojim čitateľom.

Iryna

bottom of page