Nezaujíma ma, čím sa živíte. Chcem vedieť, po čom túžite a či máte odvahu snívať o naplnení túžob svojho srdca. Nezaujíma ma, koľko máte rokov. Chcem vedieť, či ste ochotní pre lásku a svoje sny, pre dobrodružstvo riskovať aj to, že budete vyzerať ako blázni.

Oriah Mountain Dreamer

Niečo málo o mne 😊

Som typ človeka, ktorý rád objavuje a stále sa pýta prečo. Mám rada, keď sa veci okolo mňa hýbu. Áno, pohyb je to správne slovo, čo ma vystihuje. V mnohých veciach idem do hĺbky a často sa  zamýšľam nad témami typu „zmysel existencie“, „jedinečnosť ľudského vedomia a jeho možnosti“ a pod. Pre mňa je zmyslom života každého človeka hľadanie a spoznávanie samého seba a prežívanie svojich vášní, ktoré sú ako potrava pre život. Keď na ne zabúdame, akoby sme nežili. Môžeme sa cítiť dobre, ale predsa je tam stále niekde v pozadí pocit, akoby nám niečo chýbalo. Myslím si, že ľudské vášne majú hlboké prepojenie s talentom. Môže to byť nadanie na tanec, spev, hudbu, na šport, maľovanie atď. Ako ich rozpoznať? Z mojej vlastnej skúsenosti viem, že keď je v činnosti vášeň, nevnímate pri nej ani čas, ani priestor. Celá vás pohltí. Medzi moje vášne patrí okrem iného napríklad písanie. Píšem rozprávky, meditácie pre deti a rôzne úvahy o rodičovstve a živote. Keď sa zamyslím nad tým, čo ma baví a veľmi napĺňa v posledných rokoch, či je to komunikácia v komunite mamičiek, jóga pre deti alebo písanie, tak všetko to má jeden spojovací článok, ktorý sa dá vyjadriť jediným slovom - mama. Materstvo vo mne naštartovalo úplne iný rozmer objavovania talentov a spoznánia samej seba. Moje deti sú moji učitelia, každý deň, každý okamih. Okrem písania a starostlivosti o ne sa snažím podľa možnosti trochu športovať, cvičiť jógu a maľovať. Vo svojom voľnom čase sa učím balet a venujem divadlu. Už to bude pár rôčkov, čo hrám v amatérskom divadle, v ktorom som si našla svoju novú rodinu.

Písať som začala pred niekoľkými rokmi, keď som počas tehotenstva začala pripravovať svoj vlastný projekt s názvom Supermamicka.sk – komunita pre mamičky a deti, v ktorom som písala blogy. Cieľom celej komunity bolo vytvoriť priestor na aktivity pre matky a deti v rovnaký čas, na rovnakom mieste. K rozprávkam a meditáciám som sa dostala úplne náhodne.

A verte mi, že by ma nikdy predtým nenapadlo, že raz budem písať. Donútila ma k tomu situácia u nás doma potom, čo sa nám narodila Zarka. Môj syn mal sestričku veľmi rád, nerobil ani „žiarlivostné scény” po jej narodení, ani nebolo badať výrazné zmeny v jeho správaní. Napriek tomu som ale videla a aj cítila, že nerozumie tomu, čo sa vlastne deje, a niekde v hĺbke duše sa bojí podeliť o mamu. Raz, keď som ich uspala, tak som rozmýšľala, ako by som mu ešte lepšie mohla objasniť túto, pre neho tak veľkú zmenu, ktorá bola zároveň zmenou pre nás všetkých. A vtedy ma napadlo, že by som mohla vymyslieť rozprávku na túto tému, keďže som mu každý jeden deň po čítaní knižky rozprávala príbehy, ktoré som vymýšľala za cesty, a on ich miloval. No, a keďže ja som ten typ žienky, ktorá je schopná všetkého, keď sa pre niečo nadchne, v tú noc som nezaspala, pokým som nemala hotový príbeh. A potom som ho proste zapísala.

 

A takto píšem stále. Rozprávky o detských pocitoch, príbehy zo života a pre život.

Veľká vďaka mojim čitateľom.

Iryna

Prikladám sem linky, v ktorých si môžete prečítať rozhovory so mnou a vytvoriť si svoju predstavu o mne.

fun radio Nedeľná talkshow so Šarkanom

https://www.startitup.sk/iryna-zacala-popri-praci-v-oblasti-ekonomie-pisat-knihy-v-ktorych-sa-najdu-nielen-deti/

https://akcnezeny.sk/ked-sa-snazite-niekoho-pochopit-tak-sa-vlastne-snazite-pochopit-jeho-pocity/

https://www.zenyvmeste.sk/search?keyword=iryna+zelyk