- Iryna Zelyk  -

Nezaujíma ma, čím sa živíte. Chcem vedieť, po čom túžite a či máte odvahu snívať o naplnení túžob svojho srdca. Nezaujíma ma, koľko máte rokov. Chcem vedieť, či ste ochotní pre lásku a svoje sny, pre dobrodružstvo riskovať aj to, že budete vyzerať ako blázni.

Oriah Mountain Dreamer

Ahojte, som autorkou rozprávky o dvoch jašteričkách a slnku a tu som napísala pre vás niečo málo o sebe. Mám 32 rokov a som matka dvoch úžasných detí, Zaka a Zarky. Pôvodom som z Ukrajiny avšak na Slovensku žijem už 10 rokov. Vyštudovala som ekonómiu na dvoch univerzitách, jednu som skončila tu v Bratislave, kde momentálne žijem a pracujem. Už 9 rokov pracujem v nadnárodnej spoločnosti, kde sa učím stále niečo nové a pomaly kariérne rastiem na Accounting oddelení. Na mojej práci ma najviac bavia ľudia, fascinujú ma, to asi preto, že moja osobnosť je silnoextrovertná.

Som typ človeka, ktorý rad objavuje a stále sa pýta prečo. Mám rada, keď sa okolo mňa veci hýbu. Áno pohyb, je správne slovo, čo ma napĺňa. Vo veľa veciach idem do hĺbky a často sa  zamýšľam sa nad témami typu „zmysel existencie“, „jedinečnosť ľudského vedomia a jeho možnosti“ a pod. Pre mňa, zmysel života je v hľadaní a spoznávaní samého seba a žití vlastných vášní, ktoré sú ako potrava pre život. Keď na nich zabúdame, tak akoby sme nežili. Môžeme sa cítiť dobre, ale predsa je tam stále pocit, že nám niečo chyba. Myslím, že životné vášne majú hlboké prepojenie s našim talentom. Môže to byt tanec, spev, hudba, šport, maľovanie atď. Ako to spoznať? Moja skúsenosť...keď to robíte tak neexistuje ani čas ani priestor iba vy. Medzi moje vášne patri okrem iného písanie. Píšem rozprávky, meditácie pre deti a moje úvahy o rodičovstve a živote. Keď sa zamyslím nad tým, čo ma baví a veľmi napĺňa v posledných rokoch, či to je komunita pre mamičky, joga pre deti, alebo písanie, tak všetko ma jedno spoločne, ktoré sa da popísať jedným slovom - mama. Materstvo vo mne naštartovalo úplne iný rozmer objavovania talentov a spoznania samej seba. Moje deti sú moji učitelia, každý deň, každý okamih. Okrem toho, ak sa nájde čas, po naplnení si spoločných chvíľ s deťmi, podľa možnosti športujem, cvičím jógu, maľujem obrazy a milujem divadlo. Už to bude 5 rokov, čo hrám v amatérskom divadle, kde som našla novú rodinu.

Písať som začala pred 6 rokmi, keď som počas tehotenstva začala pripravovať svoj vlastný projekt s názvom Supermamicka.sk – komunita pre mamičky a deti, kde som blogovala. Cieľom celej komunity, bolo vytvoriť priestor na aktivity pre matky a deti v ten istý čas, na tom istom mieste. Volala som to aktívne a spoločne. V týchto dňoch som komunitu darovala jednej akčnej mame, potom čo som sa dostala bližšie ku písaniu pre deti. Rozprávky a meditácie som začala písať úplne náhodne pred 3 rokmi. A verte mi, že by ma nikdy nenapadlo, že budem písať. K písaniu ma donútila situácia u nás doma potom, čo sa nám narodila Zarka. Môj syn sestričku mal veľmi rád, neprišli ani veľké žiarlivostné scény ani výrazne zmeny v správaní. Napriek tomu som, ale videla a cítila, že nerozumie, čo sa vlastne deje a niekde v hĺbke dusí sa boji podeliť o mamu. Raz, keď som ich uspala, tak som rozmýšľala ako ešte lepšie mu vysvetliť pre neho veľkú zmenu, teda pre nás všetkých. A zrazu ma napadlo, že by som mu mohla vymyslieť príbeh, keďže každý jeden deň po čítaní knižky, som mu hovorila príbehy, ktoré som vymýšľala za cesty a miloval ich. No a keďže, ja som typ, ktorý je schopný všetkého keď sa pre niečo nadchne, v tú noc som nezaspala, kým som nemala príbeh. A potom som ho začala písať. Nebola to ľahká cesta pre mňa, lebo si nemyslím, že som talent na písanie. Viem tvoriť a písať sa učím pomocou mojich skvelých editoriek. O príbehu, ako vznikol a ako sa z príbehu stala knižka, nájdete blog na tejto stránke. Mám napísané ďalšie príbehy o pocitoch a pár meditácií, ktoré na tejto stránke budem s vami zdieľať a verím, že raz sa mi ich podarí tiež vydať. Ďalšia knižka, ktorá sa chystá je o seba láske, ktorá pomocou príbehu o rýchlom vlkovi a ešte rýchlejšom orlíkovi inšpiruje deti objaviť seba samých a mať sa radi takými akí sú.

Prikladám linky na rozhovory so mnou, ktoré vám pomôžu si vytvoriť svoju predstavu o mne.

https://akcnezeny.sk/ked-sa-snazite-niekoho-pochopit-tak-sa-vlastne-snazite-pochopit-jeho-pocity/

https://www.zenyvmeste.sk/search?keyword=iryna+zelyk