top of page

po 14. 10.

|

Café Berlinka SNG

Krst knihy "Kto je rýchlejší?", autorské čítanie a divadielko

Príďte si s deťmi užiť autorské čítanie a divadielko na krste mojej novej knižky!

Krst knihy "Kto je rýchlejší?", autorské čítanie a divadielko
Krst knihy "Kto je rýchlejší?", autorské čítanie a divadielko

Čas a miesto

14. 10. 2019, 17:00 – 20:00

Café Berlinka SNG, Námestie Ľudovíta Štúra 4, 811 02 Staré Mesto, Slovakia

Guests

O udalosti

Zoberte deti a poďte spolu s nami osláviť jedinečnú knižku o sebadôvere Kto je rýchlejší?, ktorá sa tento rok stala neúspešnejšou detskou knižkou v histórii slovenskej crowdfundingovej platformy StartLab. Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí mi s projektom pomohli, venovali svoj čas, energiu a hlavne verili mi. Veľká vďaka aj tým, ktorí projekt podporili. 

V rámci programu budem čítať z novej knižky Kto je rýchlejší? a s mojimi kolegami odohráme aj divadelné predstavenie na motívy rozprávky Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku. 

Na krst knižky príde aj úžasná slovenská divadelná, televízna, dabingová a filmová herečka a speváčka a hlavne mama dvoch detí Helena Krajčiová. Dôvod, prečo príde, vám však prezradíme až na samotnom krste. 😊

A k tomu dobrá nálada, príjemná hudba, ponuka chutného a zdravého jedla. V priestoroch Berlinky je aj  detsky kútik, kde sa deti budú môcť zahrať. 

Moderovať podujatie bude neodolateľná, stále vysmiata Zuzana Frešo. 

Kapacita je obmedzená, preto sa prosím registrujte a napíšte počet dospelých a detí.  

Teším sa na vás. 

- Iryna 

    

Program 

17.00 Začiatok akcie – príchod hostí, welcome drink, zoznamovačka 

17.30 Čítanie z knižky a debata

18.15 Krst knižky

18.30 Divadielko na motívy rozprávky Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku 

19.00 Prekvapenie

A nakoniec voľná zábava pri dobrej hudbe a podpisovanie knižky.  

O knižke 

Ilustrovaná knižka pomocou silného a krásneho príbehu, ktorý opisuje obvyklú životnú situáciu, otvára citlivú tému sebadôvery. Dve malé osobnosti, čisté bytosti, ktoré stvárňujú v príbehu rozprávkové postavy vĺčka a orlíka, a ich životná skúsenosť. Jeden behá pre radosť, druhý je presvedčený, že je najrýchlejší. Čo sa stane, keď sa stretnú?

Blesk sa túži skamarátiť, ale odvážny orol Vietor o priateľstvo veľmi nestojí. Myslí si, že je najrýchlejší, a začne nepríjemne Bleska spochybňovať, či je v behu naozaj taký dobrý, provokovať ho a vysmievať sa. Dajú si preteky, aby zistili, kto je rýchlejší. Stane sa však niečo, čo by nikto nečakal. 

O autorke 

Volám sa Iryna Zelyk a som autorkou príbehu „Kto je rýchlejší?“. Vďaka slovenskej crowdfundingovej platforme a podporovateľom je to už moja druhá knižka. Tá prvá, Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku, našla svoje miesto v knižniciach mnohých rodín. O tom, že aj aj v srdciach, svedčí krásna spätná väzba, ktorá má ženie ďalej. Mojou inšpiráciou sú moje deti a všetko, čo s nimi zažívam. Vždy sa snažím deti pochopiť, obzvlášť, keď je za určitým správaním aj silná emócia. Pretože pochopenie a úprimnosť vytvára harmóniu vo vzťahu dieťa – rodič. Dáva dieťaťu pocit prijatia a lásky. Za každým príbehom sú životná situácia a pocity, ktoré zažil takmer každý. Takže, v skratke, som mama, ktorá píše „rozprávky“ zo života. 

Sdílet událost

bottom of page