top of page
Kniha Lubim ta - pribeh o jedinecnej rodicovskej laske

Kniha Ľúbim ťa

príbeh o jedinečnej rodičovskej láske

Stalo sa vám už niekedy, že sa vás dieťa opýtalo, či ho ľúbite?

Dôvodom na takúto otázku môže byť, že vašu lásku vníma ako podmienenú; jednoducho povedané, že ho ľúbite iba vtedy, keď je „poslušné“.

 

Prečítajte si spolu s deťmi knižku, vďaka ktorej sa budete môcť s deťmi o tejto téme rozprávať a ubezpečiť ho, že je stále a navždy

milovane také, aké je.

Mnoho rodičov priznáva, že pri čítaní aj oni zažívajú silné „aha“ momenty. Preto je táto kniha vhodná aj pre dospelého čitateľa.

*pre deti od 3 rokov a pre dospelých

15,00 EUR

Plne ilustrovaná knižka rozpráva príbehy zo života malého slimáčika Félixa. Félix je veselá bytosť so slobodnou dušou, ktorá veľmi miluje svojich rodičov ako každé dieťa. Pretože ich tak veľmi ľúbi, v niektorých situáciách, keď pochybí alebo neposlúchne, rozmýšľa, či ho rodičia milujú aj napriek jeho chybám. 

3_mama_felix_700x350_prvy.gif

Félix sa dostáva do vypätých situácií, pomocou ktorých spoznáva svoje pocity a objavuje nové životné hodnoty. Na konci príbehu nachádza aj hranicu medzi slobodou a zodpovednosťou, čo ho naučí, že hoci sú všetky jeho pocity správne a rodičia ho stále milujú, nie všetky druhy správania sú prijateľné.

5_ladybug.gif

Rodičovská láska je jedinečná. Je úprimná, nezištná, je to láska, ktorá nepodmieňuje, tá, ktorá odpúšťa. A preto je pocit nepodmienečnej rodičovskej lásky taký veľmi dôležitý pre každé dieťa.

„Keby rodičovská láska hovorila ľudskou rečou, povedala by dieťaťu: si tu správne, vnímam ťa, chápem ťa, počujem ťa, milujem ťa také, aké si, dávam ti slobodu a budem vedľa teba kráčať, aby som ťa mohol/mohla ochrániť a učiť sa od teba."

 

Keďže príbeh sa zaoberá pocitmi, nie sú žiadne vekové obmedzenia čitateľa. Vďaka výrazným, reálnym a zároveň magickým ilustráciám je knižka vhodná už aj pre malé trojročné detičky.

Kniha vyrobená s láskou

7_eko.gif

Kniha je plne ilustrovaná a príbeh sa odohráva na 52 stranách 100 % recyklovaného papiera. Pretože na životnom prostredí záleží.

 

Ilustrácie pripravila talentovaná študentka Vysokej školy výtvarných umení Viktoria Radushynska. Vybrala som si Viktoriu, aby ilustrovala môj príbeh, už po druhýkrát. Keďže kniha píše o láske, veľmi som chcela spodobiť dej pomocou minimalistického štýlu ilustrácií, čo bola pre Viktóriu celkom výzva. Jej snaha a talent ma opäť prekvapili a každý obrázok by dokázal vyjadriť emóciu aj bez textu.

 

Knihu editovala úžasná žena, Soňa Borušovičová. Soňa je spisovateľka, editorka a zakladateľka super projektu Literárny dom, ktorý združuje všetko, čo autori kníh potrebujú, pod jednou strechou. Rozhodla sa pomáhať autorom, pretože vie, čo tá cesta odnáša, chcela robiť to, čo miluje a pretože v tom sa skrýva jej jedinečnosť.

Objavte výhodné kolekcie kníh

    bottom of page