top of page
Kniha Moja prvá iskra

Kniha Moja prvá iskra

 v ríši pocitov lásky

Ach, tá láska! Už ste aj vy doma riešili tému prvej lásky vášho dieťaťa?

Nepodceňujte toto obdobie, pretože detské lásky sú významným míľnikom pri budovaní zdravých vzťahov v budúcnosti.

 

Zaobstarajte si pre svoje dieťa knižku, ktorá sa pre neho môže stať inšpiráciou pri hľadaní odpovedí na nezodpovedané otázky v jeho vnútri. Otázky, ktoré ho môžu sužovať, keď sa ocitne v ríši prvej lásky:

 

Čo treba robiť, keď zažívam prvú iskru?

Čo ak sa zaľúbim do niekoho, komu sa ja nepáčim?

Prečo láska bolí?

Prečo sa aj pravá láska niekedy skončí?

*pre deti od 8 rokov a pre dospelých

Kniha je plne ilustrovaná a príbeh sa odohráva na 104 stranách 100 % recyklovaného papiera. 

16,90 EUR

O knihe Moja prvá iskra

Líška Umu a vlk Blesk sa po prvýkrát ocitajú v ríši pocitov lásky, ktoré v ich vnútri vyvolávajú nezodpovedané otázky. V škole života pod vedením pani učiteľky Heleny a vďaka dobrodružstvu vo svete ľudí nakoniec nachádzajú odpovede, ktoré hľadali.

 

Od raného detstva si človek buduje hodnoty, z ktorých potom v budúcnosti čerpá. Práve preto je také dôležité skúsenosť prvej iskry nepodceniť. My dospelí už vieme, aká je láska silná a intenzívna emócia, veď dokáže aj hory prenášať!

Je kráľovnou medzi kvetmi v emocionálnej záhrade človeka

a svojou vôňou dokáže nielen prevoňať, ale dokonca aj uzdraviť celú záhradu. Je ako ruža – krehká a krásna, ale svojimi ostňami nás môže aj poraniť, keď nevieme, ako ju správne uchopiť. Preto je podstatné, aby sa deti naučili tento pocit autenticky prijať a pochopiť ho.

Pre koho môže byť táto kniha nápomocná?

Pre dospelého, ktorý sa zaoberá témou prvej lásky a chce inšpirovať svoje dieťa, aby venovalo viac pozornosti svojmu vnútru ako vonkajšku, a tak spoznalo skutočnú hodnotu lásky a nespochybňovalo svoju sebahodnotu.

Pre dieťa, ktoré zažíva svoju prvú iskru – páči sa mu niekto (je „do niekoho“ 😊) a hľadá odpovede na svoje otázky.

Pre rodičov so životnou skúsenosťou partnerského oddelenia ako inšpirácia pre vysvetlenie dieťaťu, že aj naďalej zostávajú jeho rodičmi a že ho ľúbia rovnako ako predtým, keď boli spolu.

Kniha Moja prvá iskra_.jpg
Kniha Moja prvá iskra.jpg

Ilustrácie do tejto knihy pripravila talentovaná čerstvá študentka Vysokej školy výtvarných umení Viktoria Radushynska. Viktóriu som si ako ilustrátorku pre svoju tvorbu nevybrala prvýkrát. Súčasťou jej ilustrácií sú tentokrát, okrem už známych zvieratiek, aj deti a ich emócie, ktoré boli síce slušnou výzvou, no jej snaha a talent ma opäť raz pozitívne prekvapili, pretože každý obrázok vytvorila tak, že do hĺbky vyjadruje emóciu aj bez textu.

Knihu editovala úžasná žena a mama Lucia Chynoranská. Lucia je pre mňa viac ako len expert na editorskú prácu. Cením si aj jej talent zachovať autenticitu textu autora, a pritom ho aj zároveň krásne obohatiť.

Moja prvá iskra_.jpg

Ukážka z knihy

Po pár minútach si chlapec vzdychol, otvoril list a sám pre seba ho začal čítať:

Si pekná a silná a mám veľmi rád, keď žartuješ. Milujem na tebe to, že vieš ľudí pochopiť. Si proste super, ale niekedy mám pocit, že ma nemáš rada. Je pre mňa veľmi ťažké porozumieť ti a pochopiť, či ma máš naozaj rada, alebo nie. V mojom srdci je pre teba veľa lásky. Neviem, či aj v tvojom, ale keď nie, dokážem sa s tým zmieriť. Niekedy mám pocit, že sa ti vôbec nepáčim. Neviem... ale veľmi by som chcel vedieť, či sa ti páčim. Ale zároveň viem, že je to tvoja vec. Ak nie som ten tvoj, tak dobre, ale aj tak by som ním chcel byť...

Objavte výhodné kolekcie kníh