Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku

Objavte moju prvú knižku o súrodencoch a láske mamy k deťom.

Hravá knižka deťom rozpráva príbeh o dvoch jašteričkách, ktorý pocítite až v duši. Inšpiruje deti pozrieť sa do svojho srdiečka, pomenovať vlastné pocity, pochopiť ich a prijať. A tak spoznať samých seba. Brat a sestra, Loli a Lili, si myslia, že slniečka, ktoré veľmi milujú, majú málo. Premýšľajú nad tým, či sa slniečko vráti, keď sa na chvíľu stratí za mrakmi, a na koho vlastne svieti viac. 

Mama, ktorá píše  „rozprávky" zo života

Ahojte, volám sa Iryna Zelyk a som autorkou rozprávky o dvoch jašteričkách a slniečku. Myšlienka napísať tento príbeh vznikla po tom, ako sa mi narodilo druhé dieťa. Počas nášho spoločného nažívania som spozorovala, že starší syn nie celkom rozumie veľkej zmene, ktorú sme volali sestrička.

 

Tešil sa, užíval si nového člena rodiny, nastali však situácie, ktoré mi jasne ukazovali, že si nie je istý, pochybuje a nerozumie. Jeden večer, keď som ležala medzi deťmi a ony konečne zaspali, prišiel nápad. Mohla by som synčekovi pomôcť pochopiť, ako mama miluje svoje deti, pomocou príbehu. 

„ Príchod súrodenca do rodiny je pre dieťa veľká zmena, možno až taká veľká, že ju niekedy nedokážeme pochopiť."

Prečo si myslím, že rozprávka je ten správny nástroj

Myslím si, že dôležitý fakt pri rozprávke je to, že keď deti počúvajú rozprávku, pomocou predstavivosti a fantázie ju určitým spôsobom prežívajú a vďaka tomu pracujú nie iba s vedomím, ale aj s podvedomím, duševným svetom, kam sa ukladajú nespracované nevedomé archetypy (vychádzam zo štúdií a poznatkov Carla Gustáva Junga, švajčiarskeho lekára, psychiatra a psychoterapeuta, zakladateľa analytickej psychológie).

 

Rozprávka môže pomôcť uložiť do duševného sveta dieťaťa tú správnu informáciu alebo vymazať tú boľavú. Keď dieťa v situácii, ktorá v nás vyvoláva emócie, „pozrie do svojho srdiečka", na chvíľu zastaví hodnotenie okolia a začne sa zaoberať tým, ako sa cíti, rozlíši ten pocit, prijme ho a spozná tak samo seba namiesto toho, aby sa stotožňovalo s tým, čo produkujú ľudia a situácie okolo neho.

Knihu editovala a ilustrovala úžasná žena Zuzana Svobodová. Keďže je to moja prvá kniha, Zuzana ma celou cestou viedla, z čoho okrem skvelej spolupráce vzniklo aj priateľstvo.

 

Je to skutočná profesionálka a umelecká duša. Zuzana je zakladateľkou projektu Joxeso, ktorý má veľmi peknú filozofiu a tento produkt je jediný svojho druhu na Slovensku. Keď si prechádzam ilustrácie jašteričiek, ktoré Zuzka vytvorila, mám pocit, akoby boli živé, nielen nakreslené.

Prečítali a povedali

ZUZANA FREŠO

mama dvoch dcér

a zakladateľka Befresh.sk

Kniha o dvoch jašteričkách pomohla
mojim deťom precítiť cez rozprávkový príbeh „​večnú krivdu súrodencov".

Ďakujem Iryne, že načala túto tému.

KATKA VLAČKYOYVÁ

riaditeľka detského centra  

Ako doma

Keď som prvý krát čítala knižku našim deťom pred spaním, bola som prekvapená, ako veľmi ich príbeh zaujal. Ešte nikdy predtým som ich nevidela, aby tak intenzívne prežívali príbeh a sústredene počúvali rozprávku až do konca. A ja som sa pri čítaní musela občas zastaviť a preglgnúť slzy dojatia.

Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku

Hravá knižku o súrodencoch a láske mamy k deťom. Inšpiruje deti pozrieť sa do svojho srdiečka, pomenovať vlastné pocity, pochopiť ich a prijať.

Pre deti vo veku

3 - 8 rokov

100% recyklovaný 

papiery

Plne ilustrovaných

56  strán

Doručenie do

3 - 5 prac. dní

Objavte výhodné kolekcie kníh